Άρδας 2013 - 19η Συνάντηση Νέων

Άρδας 2013 – 19η Συνάντηση Νέων

Στον Άρδα, από την Τετάρτη 24 Ιουλίου έως και την Κυριακή 28 Ιουλίου 2013.

Ο Άρδας αποκαλύπτει τα μυστικά του! Ανθρωποκεντρικός, δυναμικός, ρομαντικός, γεμάτος νεανική διάθεση και αμείωτο κέφι!

Η Συνάντηση Νέων του Άρδα είναι ένα φεστιβάλ που διεξάγεται σε μια ειδυλλιακή τοποθεσία στις όχθες του ποταμού Άρδα, στον Έβρο. Στη διάρκεια των πέντε ημερών λαμβάνουν χώρα συναυλίες από αγαπημένους καλλιτέχνες και νεανικά συγκροτήματα καθώς και πληθώρα παράλληλων εκδηλώσεων όπως αγώνες moto cross, beach volley, ιππασία, αγώνες 4×4, θεατρικές παραστάσεις, αγώνες ποδοσφαίρου 5×5 και ενημερώσεις από διάφορους φορείς.

Από το 1995, οπότε και έγινε η αρχή, μεγάλη είναι η λιστα των καλλιτεχνών που έχουν τιμήσει με την παρουσία τους την Συνάντηση Νέων, ανάμεσά τους ο Βασίλης Παπακωνσταντίνου, η Ελευθερία Αρβανιτάκη, ο Νίκος Παπάζογλου, η Δήμητρα Γαλάνη, ο Γιώργος Νταλάρας, ο Μάνος Ξυδούς, ο Λαυρέντης Μαχαιρίτσας, ο Γιάννης Κότσιρας, η Άλκιστις Πρωτοψάλτη, ο Διονύσης Σαββοπουλος όπως επίσης η Άννα Βίσση, η Δέσποινα Βανδή και πολλοί άλλοι καλλιτέχνες. Ο επισκέπτης έχει τη

δυνατότητα να απολαύσει αυτό το πενθήμερο δίπλα στη φύση, να παρακολουθήσει μοναδικές συναυλίες, να ζήσει μια πραγματικά αξέχαστη εμπειρία!

Ο Στέλιος Ρόκκος, η Ελευθερία Αρβανιτάκη, ο Γιάννης Κότσιρας, ο Στάθης Δρογώσης, η Ελεωνόρα Ζουγανέλη, ο Μύρωνας Στρατής, ο Ησαΐας Ματιάμπα, ο Γιάννης Αγγελάκας, ο Θοδωρής Οικονόμου, ο Lava, αλλά και μπάντες όπως οι Professional Sinerz, οι Μikro, οι Μπλε, οι Μέλισσες, οι ΚΟΖΑ ΜΟΣΤΡΑ, το Κακό Συναπάντημα και πολλοί – πολλοί ακόμη αγαπημένοι καλλιτέχνες, θα προσφέρουν φέτος ανεπανάληπτες βραδιές και ξενύχτια σ’ αυτό το Σταυροδρόμι του Πολιτισμού, στα σύνορα Ελλάδας – Τουρκίας – Βουλγαρίας. Παράλληλα οι τρεις χώρες ενώνονται με ποδηλατοδρομία, χορευτικά συγκροτήματα, μεγάλη παραδοσιακή παλαίστρα, αγώνες ποδοσφαίρου, beach volley, 4×4, μουσικά συγκροτήματα, θεατρικές παραστάσεις, καλλιτεχνικά εργαστήρια και άλλες δραστηριότητες για πέντε ημέρες, από το πρωί ως… το

άλλο πρωί!

Πρόγραμμα εκδηλώσεων:

Τετάρτη 24 Ιουλίου
11:00: Έναρξη ποδηλατοδρομίας (GR, TU, BG)
13:00: Υποδοχή ποδηλατοδρόμων στις Καστανιές – Χάλκινα της Καστοριάς
14:30 – 19:00: Παραδοσιακή παλαίστρα (GR, TU, BG)
19:00: Αrt Stage, Απονομή μεταλλίων στους διακεκριμένους παλαιστές
19:30 – 21:00: Art Stage, Μουσικό Πλήρωμα
21:15 – 01:15: Main Stage, Professional Sinnerz | Ησαΐας Ματιάμπα – Μύρωνας Στρατής | Στέλιος Ρόκκος
01:30: Νησίδα, Electro Balkana | Kazoo | Sonic Path



Πέμπτη 25 Ιουλίου
11:00: Πρωταθλήματα σκάκι, τάβλι, χαρταετών
12:00 – 18:00: Εθελοντική αιμοδοσία – Κέντρο Αιμοδοσίας Αλεξανδρούπολης
12:00 – 13:00: Εθελοντική δενδροφύτευση και ανθοφύτευση | Κέντρο Αιμοδοσίας Αλεξανδρούπολης
15:00 – 18:00: Art Stage, Εργαστήρι latin χορού – Bailo Luego Vivo
18:30: Art Stage, Απονομή μεταλλίων σκάκι, τάβλι, χαρταετών
19:00 -21:00: Art Stage, Χορευτικά συγκροτήματα συνοδεία από παραδοσιακές γκάιντες (GR, TU, BG)
21:00 – 01:15: Main Stage, Mikro | Μπλε | Ελεωνόρα Ζουγανέλη
01:30: Νησίδα, Alcalica | Κάππα Ζεύκιν | Silver Rose | God’s Desire

Παρασκευή 26 Ιουλίου

10:00 – 14:00: Πρωτάθλημα beach volley ανδρών, γυναικών,παίδων (GR, TU, BG) – Αθλητικός Όμιλος Ορεστιάδας
12:00 – 13:00: Κολλάζ και ζωγραφική για τον εθελοντισμό | Κέντρο Αιμοδοσίας Αλεξανδρούπολης
12:00 – 18:00: Εθελοντική αιμοδοσία – Κέντρο Αιμοδοσίας Αλεξανδρούπολης
16:00 – 18:00: Πρωτάθλημα beach volley ανδρών, γυναικών,παίδων (GR, TU, BG) – Αθλητικός Όμιλος Ορεστιάδας
17:00 – 19:00: Art Stage, Εγαστήρι κλασσικού και μοντέρνου χορού – Ιωάννης Μαργαρώνης
19:30 – 21:00: Art Stage, Παράσταση μοντέρνου χορού (TU) – Nefes
21:15 – 01:15: Main Stage, Μέλισσες, Γιάννης Κότσιρας – Στάθης Δρογώσης, Σύλλογος Μουσικών & Φίλων Μουσικής «Δ.Αραμπατζής» , Pink Floyd Tribute
01:30: Νησίδα, Theodore | Οιωνός

Σάββατο 27 Ιουλίου
10:00 – 14:00: Πρωτάθλημα beach volley ανδρών, γυναικών,παίδων (GR, TU, BG) – Αθλητικός Όμιλος Ορεστιάδας
12:00 – 18:00: Εθελοντική αιμοδοσία – Κέντρο Αιμοδοσίας Αλεξανδρούπολης
11:30 – 14:30: Θεατρικό εργαστήρι για παιδιά – Διόνυσος | Εργαστήρια εικαστικών – ΔΗ.Κ.Ε.Π.Α.Ο | Εργαστήρια για παιδιά , Κέντρο Αιμοδοσίας Αλεξανδρούπολης
16:00 – 18:00: Πρωτάθλημα beach volley ανδρών, γυναικών,παίδων (GR, TU, BG) – Αθλητικός Όμιλος Ορεστιάδας
16:00 – 18:00: Art Stage, Εργαστήρι κλασσικού και μοντέρνου χορού – Ιωάννης Μαργαρώνης
18:00: Αrt Stage, Απονομή μεταλλίων beach volley
18:30 – 19:30: Αrt Stage, Παράσταση χορού – Αποτέλεσμα των εργαστηρίων Ιωάννη Μαργαρώνη και Bailo Luego Vivo
20:00 – 21:30: Art Sage, Ο Μπακαλόγατος – Διόνυσος
21:30 – 01:15: Main Stage, Koza Mostra | Ελευθερία Αρβανιτάκη | Lava
01:30: Νησίδα, Χίλια Χρόνια | Party in the box | Αλέξανδρος Μπελλές – Αφιέρωμα στο Νίκο Ξυλούρη

Κυριακή 28 Ιουλίου
10:00 – 13:00: Πρωτάθλημα ποδοσφαίρου (GR, TU, BG)
10:00 – 14:00: Αγώνες και επίδειξη δεξιοτεχνίας με 4×4
14:30 – 17:00: Funny games – Μπουγελομανία, καρπουζοφαγία, τσουβαλοδρομία κ.α.
18:00 – 18:30: Art Stage, Γιώργος Ιωαννίδης – Συναυλία μπουζουκιών
18:40 – 19:10: Art Stage, Desperado
19:30: Art Stage, Απονομή μεταλλίων 4×4
20:00 – 21:30: Art Stage, Θοδωρής Οικονόμου – Από την Οδύσσεια στην Ιθάκη
21:30 – 21:15: Main Stage, Encardia | Κακό Συναπάντημα | Γιάννης Αγγελάκας
01:30: Νησίδα, 48 Ώρες | Clock Wise | Γιώργος Γκοτσίδης – Γλέντι λήξης

Εισιτήρια:
Ημερήσια είσοδος – 8 ευρώ
Κάρτα διαρκείας – 25 ευρώ
Κατασκήνωση – 35 ευρώ

Σημεία προπώλησης
Musicland – Μητροπόλεως 102 – Θεσσαλονίκη – τηλ. 2310264880, www.ticketpro.gr, www.tickethouse.gr, www.ticketarena.gr, www.123tickets.gr




Διαβάστε επίσης

Close